Mopedklan Mnichovo Hradiště

I Bůh jezdí na mopedu

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Kronika akcí Jarní jízda Jarní jízda - 23. dubna 2011

Jarní jízda - 23. dubna 2011

Tisk PDF

Velikonoční jízda, jedna z tradičních každoročních jízd, kdy společně vyrážíme za rozkvétajícími krásami Českého ráje a pořádně provětráme stroje i kosti. Kdo říká, že nejkrásnější pohled na svět je ze sedla koně, ten jistě nikdy nejel na mopedu, ale někdo má rád holky, jiný zase vdolky...

Účast je vždy do poslední chvíle překvapením, avšak kdyby každá další akce měla tak hojnou účast, bylo by to letos opět vynikající.

Ráno, po desáté hodině na parkovišti před restaurací Karlovy Vary, jsme se postupně dali dokupy do finálního počtu třiadvaceti jezdců a samozřejmě i jezdkyň. Vyrazili jsme směr Olšina a zadem na Žďár, na této cestě jsme museli opravit jeden defekt zadního kola, na což však byl "postižený" řádně vybaven a oprava zabrala jen pár minut. Pokračovali jsme dále na Skokovy, Skalany až na Vyskeř. Zde se konala Traktoriáda, kterou jsme si nenechali ujít a pokochali se historickými i samodomo-hybridními stroji, co se snažili zdolat bahnitou trať.

Zhruba po hodince a po klobáse na cestu, jsme vyrazili dále směr Hrubá Skála, Zavadilka, Ktová a až do Jinolic, kde jsme si dali pauzu pro kuřáky a jedlíky.

Po osvěžení a nasycení naše cesta vedla dále na Mladějov, Sobotku, Podkost, Srbsko, Kněžmost a do cíle do Hradiště.

Celou trasu cca 85km jsme většina ujeli na jednu nádrž mopeda, která ma obsah 3 litry a to nám ještě zbylo.

Jelikož byl téměř letní den, díky krásnému počasí, bylo všude spousta lidí a téměř každý, kolem koho jsme projížděli, měl jako vždy najednou na tváři úsměv a s radostí nám mával.

Foto a text: Honza Füši

jizda 001
jizda 002
jizda 004
jizda 005
jizda 008
jizda 012
jizda 014
jizda 015
jizda 017
jizda 018
jizda 021
jizda 024
jizda 026

Aktualizováno Středa, 27 Duben 2011 16:49  

Přidat komentář