Mopedklan Mnichovo Hradiště

I Bůh jezdí na mopedu

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Mopedklan
logo

 

Mopedklan Mnichovo Hradiště

Vítáme Vás na stránkách příznivců krásného a výjimečného stroje, dnes již veterána, mopedu Stadion nebo chcete-li „kozí dech”. Našemu spolku říkáme „Mopedklan” a pocházíme z Mnichova Hradiště. Město leží ve středočeském kraji na řece Jizeře a na okraji Českého ráje.

Klub tvoří více než 40 aktivních členů s téměř 60 pojízdnými Stadiony, především ve verzi S11. Pokud do našeho města zavítáte, určitě nějaký kousek uslyšíte a uvidíte.

O webu

Myšlenka mít vlastní internetové stránky a tím oslovit a zpřístupnit široké veřejnosti informace o nás a o mopedech vznikla v roce 2005. Ještě téhož roku byly stránky zveřejněny a soudě podle reakcí čtenářů se těší oblibě. Tento zájem a pozitivní ohlas nás samozřejmě velmi těší, a proto na vylepšování stránek neustále pracujeme. V roce 2006 byla zveřejněna druhá kompletně přepracovaná verze stránek a právě nyní si prohlížíte třetí generaci stránek založených na redakčním systému Joomla.

Chtěli bychom Vás touto cestou požádat o spolupráci, zaslání všech  informací či materiálů,
kterými nám pomůžete tyto stránky zatraktivnit a posunout jejich hodnotu o stupínek výš.

Jak to začalo

Vznik Mopedklanu se datuje někde na jaro roku 1998 v hospodě Antosh Pub v Mnichově Hradišti. Parta několika nadšenců si vzala do hlavy, že oživí historii a zprovozní staré Stadiony S11 a S22. Jedním z nich je Olda Zbořil, autor našeho loga a hesla „I Bůh jezdí na mopedu”. Spolu s ním se na vzniku podíleli Petr „Metud” Šimek, Honza „Peši” Pešán, Martin „Ital” Šustek, Petr „Zahrada” Dusil a Zdeněk „Smeták” Smetana.

Poté začali pořádat víkendové vyjížďky po okolí Mnichova Hradiště a do nedalekého Českého ráje. Postupně se přidávali další fandové a majitelé mopedů Stadion. Někteří je oprášili, když je vytáhli z kůlen a garáží, jiní je nakupovali v různých cenových relacích kde se dalo. V roce 1998 se několik jezdců zúčastnilo tajného závodu Praha - Modlibohov. O rok později se jel opět tajný závod a nedaleko Mnichova Hradiště, v obci Olšina pod Drábskými světničkami byla založena tradice mopedsrazů.

Dnes

Mopedklan je parta založená na dobrovolnosti, neexistují žádné členské průkazy, neplatíme žádné pravidelné příspěvky, nemáme žádné pravidelné schůze ani shromáždění. Na každý mopedsraz pravidelně připravujeme trička, vlastníme klanový prapor a rádi nosíme oblečení s naším logem.

V posledních letech pořádáme vyjížďky do dalekého okolí a vícedenní vyjížďko-dovolené na mopedu včetně jízd do zahraničí. Aktivně navštěvujeme a snažíme se podpořit i různé akce týkající se tohoto krásného koníčka po celé naší vlasti. Kromě zmíněné tradice mopedsrazů stojí za pozornost především každoroční závod 12 hodin v Ráji, který se těší velké oblibě.