Mopedklan Mnichovo Hradiště

I Bůh jezdí na mopedu

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Kronika akcí Jarní jízda
Jarní jízda
jarni

Jarní jízda - 23. dubna 2011

Tisk PDF

Velikonoční jízda, jedna z tradičních každoročních jízd, kdy společně vyrážíme za rozkvétajícími krásami Českého ráje a pořádně provětráme stroje i kosti. Kdo říká, že nejkrásnější pohled na svět je ze sedla koně, ten jistě nikdy nejel na mopedu, ale někdo má rád holky, jiný zase vdolky...

Aktualizováno Středa, 27 Duben 2011 16:49
 

Jarní jízda - 4. dubna 2010

Tisk PDF

Letošní první oficiální vyjížďka byla svolána na velikonoční neděli 4. dubna. Sraz byl ve 13 hodin na parkovišti před nádražím. Odtud se vydalo 18 jezdců na trasu dle Bacila.

Z Hradiště se jelo na Podolí, Kruhy, Hradec do Březiny. Odtud se pokračovalo do Loukova, Svijanského Újezda a na místo první zastávky, zámek Sychrov. Po občerstvení následovala cesta přes Čtveřín, Ohrazenice, Přepeře, Modřišice na Všeň. Další kilometry vedly do Olešnice, odtud do Skokov, Žehrova, Žďáru a na Olšinu, kde byla druhá občerstvovací přestávka.

No a konec vyjížďky byl opět v Hradišti.

Aktualizováno Pondělí, 12 Duben 2010 10:17
 

Jarní jízda II - 12. dubna 2009

Tisk PDF

Za krásného, slunečného a teplého počasí propukla Velikonoční, druhá jízda letošního jara.

Z tradičního místa od nádraží vedla první část vyjížďky pres Mohelnici, Podhoru do Českého Dubu. Tady byla první zastávka, spojená s občerstvením a prvními obědy. Poté, co nás dojelo několik opozdilců, pokračovala cesta do Osečné a Hamru na Jezeře. Následovala druhá přestávka na oběd a občerstvení. Přes Stráž p. Ralskem byla cílem průrva na Ploučnici. Odtud přes Noviny, Stráž, Mimoň, Kuřivody, Krupou, Bukovinu na Klášter, kde byla poslední zastávka a odtud zpět do Mnichova Hradiště do Country Baru.

Aktualizováno Středa, 28 Říjen 2009 10:34
 

Jarní jízda - 21. března 2009

Tisk PDF

Letošní první vyjížďka byla sice za slunného počasí, ale stále poznamenaná nekončící zimou na horách.

Po srazu u nádraží byla za cíl vybraná Bělá p. Bezdězem, kde v bývalém vojenském prostoru probíhaly závody v hobby motokrosu. Po asi dvouhodinové přestávce pokračovala cesta z Bělé do Krupé, přes Dolní Rokytu do Dolní Bukoviny a přes Klášter zpět do Mnichova Hradiště, kde bylo tradiční zakončení v Country Baru.

Aktualizováno Středa, 28 Říjen 2009 10:43
 

Jarní jízda - 12. dubna 2008

Tisk PDF

Na parkovišti před restaurací "U Karlových Varů" se sešlo šestnáct jezdců. Ve 13:00 hod. vyjela skupina směr Březina, Doubrava, Žďár, Žehrov. Na rozcestí za Žehrovem nevedla trasa tradičně na hrad Kost, ale do Libošovic. Po kratší přestávce u zavřené hospody (v sobotu?). Dál trasa pokračovala do Dolního Bousova, kde proběhlo na benzínce první občerstvení. Pokračování vedlo do Skyšic, Řitonic a odtud po krásné, nové (na naše poměry obdivuhodné) okresní silnici do Petkov, Dlouhé Lhoty a Sukorad. Po přejezdu silnice Ml.Boleslav-Jičín nás cesta vadla dál do Husí Lhoty, Úhelnice přes osadu Chlumín do Kněžmosta, kde proběhlo druhé, kratší občerstvení. A dál po části trasy dvanáctihodinovky do Bosně, na Zásadku, kratším sjezdem do Dnebohu a na Olšinu, kde proběhla poslední, poněkud delší, osvěžovací přestávka. Poslední km vedly do Mnichova a domů.

Aktualizováno Středa, 17 Září 2008 10:38
 

Jarní jízda - 21. dubna 2007

Tisk PDF

Jarní mopeďácká vyjížďka do muzea techniky v Loukově u Semil. Sraz byl v 10:30 hod. před restaurací U Karlových Varů. Vyjížďky se zúčastnilo přes 30 mopeďáků. Trasa: Mnichovo Hradiště - Kost - Hrubá skála - Semily - Loukov u Semil - Ploukonice - Mnichovo Hradiště. Najeto přibližně 100 km. 

Aktualizováno Pondělí, 22 Září 2008 11:27
 

Jarní jízda - 15. dubna 2006

Tisk PDF

Letošní první vyjížďka se posunula díky delší zimě až na 15. dubna. Sraz byl klasicky na náměstí u Karlových Varů. Poté cesta nabrala směr Český ráj. První zastávka byla pod hradem Kost. Dál jsme pokračovali okolo torza Semtínské lípy do Libošovic a odtud do Čertoryjí, přes Krčkovice na Hrubou Skálu. Odtud nás cesta vedla přes hlavní silnici Turnov-Jičín do Lestkov, dál trochu terénem do Klokočí, Končin a zcela ojedinělou zkratkou po železničním náspu na pevnou silnici a dál směrem do Turnova, Podháje, Všeně, Doubravy, Březiny do Mnichova Hradiště, kde na nás čekala trocha uzeného z březnové zabíjačky.

Aktualizováno Pondělí, 22 Září 2008 11:28