Mopedklan Mnichovo Hradiště

I Bůh jezdí na mopedu

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Kronika akcí Dovolená
Dovolená
dovolena

Dovolená jižní Morava - 8. - 14. června 2008

Tisk PDF

Neděle

8. června v 8:00 hod. ráno vyrazilo osmnáct účastníků na mopedech a jeden s doprovodným autem vstříc další dovolené. Cíl byla pro tento rok jižní Morava - Pálava. A tak po několika kratších zastávkách na odstranění drobných poruch se nám podařilo opustit okres Mladá Boleslav a přes okraj Jičínského okresu postoupit na okres Nymburk. V Městci Králové byla první zastávka na obligátní kafe na benzínce. Odtud jsme pokračovali do Žehuně a dál do Týnce nad Labem. Po další zastávce na doplnění nádrží a občerstvení nás plán cesty vedl přes Žehušice, Žleby, do Třemošnice. Za Třemošnicí nastal první a vlastně jediný zádrhel naší cesty. Protože v rámci bezpečnosti svojí i ostatních jsme jeli na dvě party, došlo díky obdivuhodnému značení našich silnic k vychýlení z předem určené a sladěné trasy. Každá parta jela jinudy, abychom se nakonec sešli na náměstí v Chotěboři. Zde proběhl všemi očekávaný oběd, který se díky menší průtrži protáhl. Nastalo oblékání nepromoků a odjezd směr Ždírec a Žďár, oba nad Sázavou. Sice nám nustále hrozily černé mraky, ale až na jeden úsek jsme se docela pěkně vyhnuli dešti. Po další pauze jsme pokračovali směr Velké Meziříčí do Třebíče, kde byl konec prvního dne našeho přesunu na jih. V kempu jsme se ubytovali v chatkách a poté následovala večeře v místním zařízení. Vzhledem k tomu, že poměrně brzy došlo pivo, pokračovalo hodnocení uplynulých 240 km okolo doprovodného Defendra s trochou Rumu.

Aktualizováno Neděle, 19 Říjen 2008 13:24
 

Dovolená západní Čechy - 10. - 16. června 2007

Tisk PDF

Týdenní dovolená na mopedech po západních Čechách, 21 mopedů s doprovodným vozidlem, výlety převážně po lázeňských místech.

Aktualizováno Pondělí, 22 Září 2008 11:16
 

Dovolená Čechy a Morava - 4. - 10. června 2006

Tisk PDF

Týdenní dovolená na mopedech, skupinová okružní jízda po celé republice, především přehrady (Rozkoš, Vranov, Lipno, Orlík, Slapy). Celkem najeto 1043 km. Po loňské cestě do Tater se téměř celý rok plánovala dovolená číslo 2. Nakonec volba padla na okruh kolem Čech a Moravy s názvem „Expedice Čechy a Morava 2006”. A tak se v neděli 4. června sešlo před nádražím 22 jezdců, připraveni vyrazit na další cestu. Společně s nimi byl připraven doprovodný vůz s dvoučlennou posádkou. Na přívěsu byly sudy s benzínem, stojany na mopedy a budka na batohy, která se průběžně měnila na noclehárnu pro 4 lidi.

Aktualizováno Pondělí, 22 Září 2008 11:19
 

Dovolená Tatry - 8. - 11. června 2005

Tisk PDF

Skupinová jízda z Mnichova Hradiště do Vysokých Tater.

Aktualizováno Pondělí, 22 Září 2008 11:20