Mopedklan Mnichovo Hradiště

I Bůh jezdí na mopedu

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Závod 12 hodin v Ráji

Závod 12 hodin v Ráji

Tisk PDF

Od roku 2002 se pravidelně koná 12 hodin dlouhý závod dvoučlenných týmů. Jezdí se výhradně na mopedech typu Stadion. Trasa jednoho závodního kola je dlouhá 25 km a vede nádhernou krajinou v části Českého ráje.

Závod začíná registrací v ranních hodinách v Mnichově Hradišti, odkud se jezdci přesunou do obce Olšina, kde je místo startu a cíle závodu do jednotlivých kol. Závod je rozdělen do tří kategorií podle rozsahu úprav na mopedech. Každá kategorie je vyhodnocena zvlášť. Během závodu jezdci najedou dohromady průměrně 700 km, nejlepší týmy se svými dokonale naladěnými stroji dosahují průměrné rychlosti 60 km/hod.

Za zmínku stojí také cena pro absolutně vítězný tým všech kategorií, je jí putovní broušený pohár darovaný Václavem Bobkem, bývalým soutěžním jezdcem mladoboleslavské automobilky.

Během celého závodu a především po jeho skončení a vyhlášení vítězů je v areálu restaurace na hřišti připraveno bohaté občerstvení a reprodukovaná hudba.

Věříme, že si každý z Vás, kdo fandí mopedům a má chuť si zasoutěžit, udělá na závod čas. Přijeďte, rádi Vás poznáme a těšíme se na startu a v cíli této ojedinělé akce.

Mopeďáci z MH

Aktualizováno Sobota, 12 Únor 2011 17:32  

Přidat komentář